Wszystkie wpisy

11 rzeczy o mnie czyli gramy w LBA

Długo zastanawiałam się czy wziąć udział w LBA (nominowała mnie Marta z Domiowo), bo nie jest to kompletnie w stylu bloga, ale wiem, że wszyscy mamy skłonność do podglądania innych, w końcu blogi są takimi miejscami. Dlatego postanowiłam odsłonić część siebie i odpowiedzieć na pytania.

krzesla

Na końcu wpisu jest lista 11 Nominowanych Blogerów i 11 pytań, na które mogą odpowiedzieć 😉

Dobrej zabawy Wam życzę!

w9_wyroznienie_001

1. Co jest dla Ciebie ważne? Kariera, dom, rodzina, może podróże i przygody? A może wszystko po trochę, w odpowiednich dla Ciebie proporcjach?

Najważniejszy jest Bóg i bardzo strzegę miejsca jakie zajmuje w moim sercu, bo tylko On może uzdolnić mnie do pięknej miłości do męża. Trzecie miejsce (właśnie po mężu!) zajmuje rodzina i bliscy, dla których staram się zawsze mieć czas. Podróże? Hmm, to uwielbiam pośrednio i wyłącznie z mężem lub przyjaciółmi. Samotne podróżowanie to dla mnie żadna przyjemność, bo radość podróży i zmian koniecznie muszę to dzielić z innymi.

Kariera nigdy nie była dla mnie ważna jako tak, sama w sobie, zawsze chciałam pracować z ludźmi i im w jakiś sposób pomagać i tak się dzieje w moim życiu, że to się udaje.

2. Co Cię zachwyca i inspiruje?

Harmonia między czasem wytężonej pracy, stresu, wysiłku, wręcz wyczerpania a okresem spokoju, ciszy, czasu: na skupienie się, na zachwyt widokiem, na kontemplację ciepła świecy i zapachu domowego ciasta. To wyzwala we mnie ogromne pokłady energii i potrzeby działania.

3. Jakie motto towarzyszy Ci w Twojej codzienności?

Prawdziwa miłość rozwija i pozwala wzrastać wszystkiemu wokół. Jeśli kocham, to dbam o siebie, wzrastam i buduję swoje wnętrze aby być lepszą dla bliskich. Jeśli jestem kochana prawdziwie, to nie czuję się w tym ograniczona i mogę pamiętać, by tych których kocham nie tłamsić, nie zmieniać, nie podcinać im skrzydeł.

4. Co sprawia, że się uśmiechasz?

Wróble i sikorki na balkonie 😉 to taki promyk każdego poranka w naszym nowym mieszkaniu. A po trudnym dniu uśmiech wywołuje widok męża parzącego dla mnie herbatę i starannie odliczającego odpowiednią ilość cukru /miodu i cytryny, bo tajemnica smaku tkwi w proporcjach.

5. Jakie jest Twoje ulubione miejsce na świecie?

Na co dzień, to ciepłe, kochające ramiona męża.

W dalszej perspektywie to górskie szczyty. Ten moment upojnego spokoju i radości po wejściu, po osiągnięciu jednego z celów wyprawy. Przyznaję, ze bardzo mi tego brakuje, bo musiałam odpuścić po ostatnich problemach z kolanami, ale górskie szlaki to zdecydowanie jedno moich ukochanych miejsc.

6. Czy jest takie miejsce w Twoim domu, które ukochałeś najbardziej?

Nie mam jednego takiego miejsca, co kilka tygodni się zmienia. Teraz jestem na etapie cieszenia się miejscem pracy, które wciąż urządzam. W naszym maleńkim mieszkaniu udało się wygospodarować miejsce na mini gabinet Inwestującej. Jest biurko, krzesło, lampa i parapet a na nim świeca i kwiaty, a za oknem przepiękny widok na pola.

7. Twój przepis na udany dzień, jakie ma składniki?

1. Plan dnia wypełniony zadaniami ważnymi i tymi żmudnymi, ale konieczynymi.

2. Popołudniowa kawa z mężem wypijana na spokojnie po obiedzie to czas na opowiedzenie sobie tego co się dotychczas wydarzyło, na wyciszenie emocji i przygotowanie do kolejnych obowiązków.

Jeśli te dwa składniki są, to nawet jeśli z planem coś pójdzie nie tak, bo nagle coś się wydarzy i trzeba interweniować, to znalezienie chwili czasu na rozmowę, wyciszenie i przytulenie sprawia, że dzień choć ciężki i trudny, mogę zaliczyć do udanych.

8. Czym jest dla Ciebie prowadzenie bloga i co dzięki temu zyskałeś/straciłeś?

Zacznę może od początku… zaczęłam pisać bloga w styczniu tego roku, jakiś czas się biłam z myślami czy chcę, czy na pewno chcę aby ktoś czytał moje przemyślenia, refleksje, bo dotychczas były tylko moje spisywane gdzieś luźno „do szuflady”. Jednak podjęłam wyzwanie i zaryzykowałam i okazało się, że dzięki temu mam nie tylko miejsce dla siebie, do poskładania myśli, poukładania wszystkiego na nowo, ale również stało się to pośrednictwem w kontakcie z osobami na zakręcie, z wątpliwościami w związkach i z własnymi dalszymi wyborami. Dlatego blog był przenoszony na inny serwer, żeby pocztę, jaką otrzymywałam można było ogarnąć. Z tego też powodu zrodziła się strona internetowa inwestycjawmilosc.pl, która teraz przechodzi metamorfozę wyglądu.

Co zyskałam – miejsce kontaktu z ludźmi, wiele nowych znajomości, nauczyłam się administrować stronę, samodzielnie wprowadzać wiele zmian, nawiązałam współpracę z osobami zajmującymi się tematyką bardzo mi bliską, poznaję e-marketing, do którego dotychczas podchodziłam jak do jeża, po prostu pod wieloma względami przekraczam sama siebie

Co straciłam – złudzenia, że jak zacznę pisać, to mogę przestać i nikt nie zauważy (jak zdarzają mi się przymusowe, nieplanowane przerwy w publikowaniu, to zawsze znajdzie się choć jedna osoba, która zapyta w mailu co się dzieje – to niezwykle budujące!), nadzieję, że kiedyś będę się nudzić, bo każdą wolną chwilę poświęcam na bloga i na stronę, albo na kontakty z innymi blogującymi. Straciłam też kilka godzin snu – bo często żeby na czas ukazał się artykuł piszę po nocach, bo i tak nie mogę zasnąć z wrażenia 😉

9. Jaka jest Twoja największa pasja?

Ludzie, zdecydowanie ludzie i ich problemy, relacje w jakich są, w jakie się uwikłali i jak sobie z tym radzą. Nie umiem o tym pisać, bo ja to przeżywam, każda sprawa z jaką się spotykam zmienia też i mnie, moje spojrzenie na nich i na siebie samą. I to co z tego wnioskuję, pozostawiam na blogu.

10. Gdybyś mógł coś zmienić w dzisiejszym świecie, co by to było?

Nic! Dlaczego? Ponieważ uważam, ze wszystko jest po coś. Każdy ludzki, problem tragedia wydarza się z jakiegoś powodu i pociąga za sobą określone skutki. Przeszłości nie możemy w żaden sposób zmienić, ale w każdej chwili naszego życia możemy rozpocząć kierowanie się miłością do innych i do samego siebie. Jeśli kochasz innych, to nie czynisz im nic złego, jeśli kochasz siebie, to starasz się nie dopuścić do skrzywdzenia siebie, ale wciąż pamiętając o dobru innych. Nie możemy sami osiągnąć tego ideału, ale On nas do tego uzdalnia i może do tego prowadzić.

11. Gdybyś mógł przekazać jedną myśl napotkanej przypadkowo osobie, co by to było?

Jesteś niesamowity i wyjątkowy, masz w sobie dość siły i odwagi, aby żyć jak najlepsza wersja Ciebie. Zrób to, bo naprawdę jesteś tego wart!

Liebster-Blog-Award

A teraz pora na wyróżnienie kolejnych osób:

Mamy się dobrze

Lifestylerka

Panna Joanna z Podróży we dwoje

Kasia z Mummy & Co

Owsianka i kawa

Iza z Garden of life

Adam i Holistic Programs

Aneta z moje pokoje

Ola Jedlińska i jej literackie, kobiece spojrzenie na życie

Agata i jej minimalizm 😉

ZGRED 😉 z nieobiektywnego

Pytania dla Was:

 1. Jak zaczyna się Twój dzień?
 2. Kim są ludzie dla Ciebie?
 3. Jaki dzień ze swojego życia chciałbyś powtórzyć?
 4. Skąd się wziąłeś w tym miejscu gdzie jesteś?
 5. Dlaczego nie przestajesz blogować?
 6. Twój przepis na odrobinę radości na co dzień.
 7. Co sprawia, że się załamujesz i jak sobie z tym radzisz?
 8. Co cenisz w rodzinie?
 9. Co rodzina ceni w Tobie?
 10. Jak odzyskujesz siły do pracy?
 11. Jakich 5rzeczy nigdy nie zrobisz?

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *