O mnie

O_mnie
O_mnie

Mam na imię Agnieszka

jestem kobietą, żoną, przyjaciółką, córką, synową itd. Z wykształcenia i zamiłowania jestem pedagogiem społecznym i zajmuję się poradnictwem rodzinnym i zawodowym. Na co dzień pomagam innym kobietom rozwijać poczucie szczęścia w ich życiu z choćby najmniejszej iskierki i budować na tym ich przyszłość.

Zastanawiasz się pewnie o co chodzi z ta inwestycją 🙂
Otóż jeszcze na studiach doszłam do wniosku, że to co zdobędziemy, a czego nikt nam nie może odebrać, to jest wyłącznie nasz osobisty rozwój. Czyli to, co sami w sobie wypracujemy, określone postawy, umiejętności, zorientowanie, to co przeczytamy i czego się nauczymy w każdy możliwy sposób.
Później odkryłam, że jeśli siebie kochamy i akceptujemy, to będziemy chcieli wzrastać i się rozwijać, bo to jest naturalne jak u małych dzieci.
Z kolei miłość to powołanie każdego z nas i jeśli nie będziemy go realizować, to nigdy nie będziemy w pełni szczęśliwi.

Kogo mogę kochać?
Siebie! Kogo jeszcze? Bliskich. Zgadza się, czy to koniec? Nie, możemy jeszcze kochać wszystkich, którzy codziennie stają na naszej drodze. Na szczęście nie musimy ich wszystkich lubić, bo tak się po prostu nie da!
Kolejne moje odkrycie to stwierdzenie, że jeśli prawdziwie kochamy i chcemy tą miłość rozwijać, to stajemy się wolni! Dziwne? Tak, ale mega prawdziwe!
Powstanie tej strony to efekt spirali dobra jaka zaistniała w moim życiu i co ważniejsze ona wciąż trwa!
Miłość jaką On mnie obdarzył zrodziła zaufanie, a ono pozwoliło powstać i zakwitnąć miłości do mojego przyszłego męża. To z kolei obudziło też jego uczucia. Czyli na Miłość jaką On nam dał, odpowiedzieliśmy naszą ludzką, niedoskonałą miłością i dzięki temu teraz wzrastamy razem, rodzą się nowe pomysły, nowe wyzwania to od nas zależy czy odpowiemy jako ludzie wolni, szczęśliwi, czy będziemy schowani, stłamszeni czekać, aż ktoś sięgnie po to, do czego My zostaliśmy wezwani.
W taki oto sposób zaczęliśmy inwestować w naszą miłość – oczywiście mamy na uwadze fakt, że to lokata długoterminowa i stopa zwrotu jest tak naprawdę nieznana, ale takie ryzyko podnosi tylko adrenalinę i …serotoninę!
Dzielę się zatem z Wami tym, co zostaje nam dane czyli wiedzą, umiejętnościami, gotowymi pomysłami –
Zapraszam!