Powrót do kobiecości czyli jak mój mąż został rogaczem

Powrót do kobiecości czyli jak mój mąż został rogaczem

Powrót do kobiecości czyli jak mój mąż został rogaczem  

  Niedawno minął rok od kiedy zamieszkujemy 6 piętro w wieżowcu na jednym z osiedli w Gliwicach. Poznaliśmy kilku sąsiadów, a na naszym piętrze obserwuję dwie sąsiadki. Jedna niby spokojna, zawsze zagada okazując zainteresowanie, ale w rzeczywistości łowi sensację i karmi się niepewnością rozmówcy. Patrzy umalowanym, wścibskim okiem i czeka na odpowiedź, po szybkim rzuceniu pytania-przynęty. Za pierwszym razem dałam się nabrać i stłamsić, pod oceniającym spojrzeniem. Wytłumaczyłam się nawet jakąś marna półprawdą ze swojego porannego wyglądu dalekiego od serialowych romantycznych bohaterek. Następnym razem odegrałam się 😉 Odstrzelona jak stróż w Boże Ciało wieczorem wychodziłam (umówiona z własnym, prywatnym, osobistym mężem na zakupy i późny obiad na mieście) i natknęłam się na Nią… Musiałam naprawdę nieźle wyglądać, bo od razu to skomentowała zapytaniem, gdzie się wybieram tak ubrana. Odpowiedziałam nieco przyciszonym głosem, że mam spotkanie z mężczyzną. Kobiecina zapowietrzyła się, gałki oczne wybałuszyła i po kilku głębszych… wdechach mówi: Ale Pani to chyba niedawno po ślubie? Nie wytrzymałam, no nie zdzierżyłam nachalności i odpowiedziałam pytaniem: Tak, to prawda, ale co to przeszkadza? I zostawiłam ją samą z myślami wbitą z wrażenia w lustro windy.

   Z kolei druga sąsiadka zza ściany rozpromienia się na nasz widok, przynosi w spracowanych przez ponad 70 lat dłoniach owoce prosto z działki, na którą znajduje czas, jak wróci z pracy i pozbędzie się wnucząt, które odbiera z przedszkola i szkoły. Skromnie podzieli się wieściami co u niej i zaprosi grzecznościowo na herbatę, na którą i tak obie nie mamy czasu, ale ona za to chętnie pomoże przy podlewaniu kwiatków jak nas nie będzie.

   Obie kobiety w podobnym są wieku, obie z pewnością sporo przeszły w życiu, ale ta druga mimo braku makijażu wprost proporcjonalnym do ilości zajęć jakie wykonuje, jest z pewnością piękniejsza, chce się z nią stać na korytarzu i rozmawiać, chce się dowiedzieć, skąd ona czerpie tę siłę. Jest po prostu piękną 100% kobietą, na którą można liczyć, która trwa, pomaga i nie żąda niczego w zamian. Z pewnością wliczam ją w poczet kobiet jakimi chciałabym się stać, z których mogę czerpać przykład.

Powrót do kobiecości czyli jak mój mąż został rogaczem   Piszę o tym, bo ponownie wracają do mnie myśli o tym jak stawać się codziennie lepszą kobietą, żoną. Jakie cechy w sobie wypracowywać, jakimi wzorcami się kierować. Uważam, że warto co jakiś czas powracać do takich wzorów i sprawdzić w czym mogę stać się lepsza, pewniejsza, to jest takim powrotem do głównej drogi.

Powrót do kobiecości czyli jak mój mąż został rogaczem  Powrót do kobiecości czyli jak mój mąż został rogaczem

W końcu kobiecość i męskość jest nam przede wszystkim zadana, jako dar dla innych. Na co dzień, to małymi drobnymi szczegółami wypełniamy te zadania. Przez kwiaty, świece, ciasto świeżo wyjęte z piekarnika i przede wszystkim przez otwarte serce. Co to znaczy? Nie jestem pewna, ale dla mnie to wyrabianie w sobie postawy nie zamykania się w swoim egoizmie, w myślach o nierzadko wyolbrzymionych kłopotach. To nieustanne upieranie się, że nasze życie choć czasami trudne jest piękne i dobre.
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
pl_PLPolish
pl_PLPolish

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij