Poświąteczne wspomnienia

Poświąteczne wspomnienia
Za mną kolejne Boże Narodzenie, a jednak było pierwsze, jedyne takie i nigdy się już nie powtórzy, bo to była nasza pierwsza małżeńska Gwiazdka. Taka wymarzona, wytęskniona przez poprzednie lata. Była trudna przez brak kontaktu z bliską mi osobą, ale musiałam uszanować jej wybór jednocześnie nie zapominając o tym co najważniejsze czyli o mężu, naszej relacji i tym co dla nas dobre. Przygotowania do Świat i same Święta były cudowne, piękne, ciepłe, pełne miłości, radości pokoju. Były takie nasze. 
 
Poświąteczne wspomnienia
 
Wigilia na dwóch małych stołach przykrytych białymi obrusami, a pod nimi siano. Zapalone świece między świeżo ściętymi gałązkami srebrnego świrku, który nie tylko pięknie wyglądał ale również otulał nasze mieszkanko zapachem lasu. Była też biała zastawa i srebrne sztućce, świąteczne serwetki i stroiki na meblach i parapecie. Mąż przygotował zestaw kolęd które cicho pobrzmiewały. Podczas modlitwy
i dzielenia się opłatkiem w blasku naszej pierwszej i jakże pięknej choinki dopadło mnie wzruszenie, że może być tak dobrze, że jest tak jak być powinno.
Poświąteczne wspomnienia
Poświąteczne wspomnienia
Nie wiem jak Ty ale ja czułam w tym roku zbliżające się Święta prawie od Mikołajek, choć wtedy to nic się nie działo, ale obejrzałam Love Actually potem Listy do M i ruszyło we mnie jedno wielkie przygotowanie 😉 Weekendy z ukochaną teściową i wspólne planowanie lepienia pierogów i gotowania maku czy zakupów ryby. Jak entuzjazm opadał to ściągałam kolejne świąteczne filmy: Świąteczna nadzieja, Czekając na cud, Świateczny gość, czy Opowieść Wigilijnaz 1984roku i kilka innych. Później była realizacja kulinarnych planów, zakup choinki i ozdób z mężem, zakup bakalii, grochu, pszenicy na targowisku i przynoszenie tych zdobyczy do domu pachnącego pierniczkami.
 
Poświąteczne wspomnienia
Boże Narodzenie to święta rodzinne, pełne bliskości i radości ze spotkania z innymi, dlatego ogromną przyjemnością był dla mnie obiad z teściami, i spotkania z bratem męża oraz przyjaciółmi i ich dziećmi. https://www.youtube.com/watch?v=CD1RJtYd1lA Wymiana uścisków, dobrych słów, wspólna kawa przy świątecznych słodkościach to daje poczucie dopełnienia radości z narodzenia Dzieciątka.  
Radość z Bożego Narodzenia jest darem dla wszystkich niezależnie od statusu, wykształcenia, wykonywanej pracy. Cieszmy się więc tym jak najdłużej i dzielmy się z tą radością!Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
pl_PLPolish
pl_PLPolish

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij