Pierwsza rocznica, pierwsze zamknięcie i otwarcie na to co przed nami

Pierwsza rocznica, pierwsze zamknięcie i otwarcie na to co przed nami

    Niedawno pisałam, że mija rok od zamieszkania na jednym z osiedli w Gliwicach, a tymczasem nadszedł też czas naszej pierwszej rocznicy ślubu. Od teraz już nic nie będzie pierwsze, ale kolejne we wspólnej walizce naszego małżeńskiego bagażu doświadczeń.

   A co było pierwsze? Pierwsze były wschody słońca, pierwsza tęcza po burzy, pierwsze domowe ciasto, pierwsze ciasto, pierwsze małżeńskie śniadanie, wakacje w górach, spotkania z bliskimi i znajomymi, pierwsze katary i przeziębienia, świąteczne obżarstwa i wieczory wypełnione spokojem i czułością w ciepłym blasku świec.

wschodslonca

Pierwsze były też pory roku 😉 pierwsze lato wraz z wyjazdem na pustkowie w górach,

Bez nazwy

pierwsza jesień z wrzosem na balkonie,

Bez nazwy4

pierwsza zima i spacero-wędrówki z kijkami po poligonie

Bez nazwy2

i wreszcie pierwsza wiosna, piękna, kapryśna, zmienna ale tegoroczna wyjątkowo usłana kwiatami 🙂

Bez nazwy3

 Jak przetrwać rok? Zabrzmiało jak nie lada wyczyn 😛 chyba oglądam za dużo seriali w których małżeństwo kończy się najpóźniej (!) po 8 miesiącach… Nie wiem czy jest jakiś złoty sposób (może go odkryję na 10 rocznicę), ale wiem, że był on równie trudny, ciężki, nieprzewidywalny co piękny, ekscytujący, ciekawy, dobry i co najważniejsze rozwijający i budujący dla nas obojga. Problemy i trudy codzienności wspólnie pokonane umacniają, wiążą nas jeszcze bardziej. Podobnie jak chwile beztroski, spokoju, radości, głupawki i optymistycznego spojrzenia w przyszłość. Wszystko to się przeplata, jedna warstwa nakłada na drugą i scalają się jak w sypanej szarlotce z grysikiem. Dobre momenty dają siłę, by przetrwać te ciężkie, a one z kolei pozwalają docenić czas spokoju. Wszystko oprószone grubą warstwą miłości, bliskości, zaufania i wiary. Wiary, że damy radę, że razem ogarniemy to co nas czeka i zawierzenie Jemu… Temu, który nie pozwolił na zwątpienie i stale umacnia.

Co przywracało nam siłę i spokój? Jakie chwile umacniały?

  • spacery
  • wspólne czytanie
  • niekończące się rozmowy
  • spokojne godziny spędzone na kawie, filmie
  • wyjaśnianie nieporozumień do końca i zostawianie za sobą
  • podejmowanie wspólnych decyzji o nowych wyzwaniach
  • wspólna praca nad czymś ważnym
  • warsztaty w jakich razem uczestniczymy
  • określanie czasu kiedy będzie on tylko dla nas
  • wspólna modlitwa

Wszystko to było bardzo ograniczone zarówno kwestią lokalu, finansami jak i brakiem czasu. To elementy naszej rzeczywistości, ale wiem, że są różne patenty.

Jeśli chcesz i możesz, to podziel się w komentarzu, bo warto korzystać ze sprawdzonych sposobów 😉
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
pl_PLPolish
pl_PLPolish

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij