Małżeńskie zamyślenie cz.8 O tym dlaczego bycie (nie) szczęśliwym zależy od naszych relacji.

Małżeńskie zamyślenie cz.8 O tym dlaczego bycie (nie) szczęśliwym zależy od naszych relacji.

  Nareszcie przyszła do nas wiosna. Piękna, kapryśna, zmienna ale coraz cieplejsza:) Jak nas uczą od dzieciństwa – wszystko budzi się do życia. Każdy ma w obowiązku czuć tę energię, to galopujące szczęście i entuzjazm do życia. Tymczasem ja mam to w nosie. I to nie tylko teraz, ale od zawsze na wiosnę zwalniałam. Zaczynałam spektakularnie jakąś chorobą i wycofaniem z życia towarzyskiego (o ile można powiedzieć, że takowe posiadam 😛 ) i wszelkiej aktywności. Potem chodziłam przez wiele dni senna, bez motywacji i inspiracji. Aż nastawał dzień, w którym było mi na tyle źle, niewygodnie, niekomfortowo, że podejmowałam decyzję, że pora z tym skończyć i rozpocząć… autoterapię. Tak rozumowo podchodziłam do tego, że pora się obudzić i dołączyć do entuzjastów wiosny i nowego życia. Jednak zauważyłam, że gdzieś po drodze gubię poczucie szczęścia. A przecież jestem szczęśliwa. Mimo trudności i perypetii zdrowotnych jestem cholernie szczęśliwa!

slubnybukiet_M8

  Z czego wynika to poczucie szczęścia lub jego brak? Otóż od tego czy pozostajemy w dobrej relacji z innymi. Bo człowiek jako istota społeczna może odnaleźć siebie wyłącznie w odniesieniu do Stwórcy lub/i do innego człowieka. Tylko w takim kontekście istota ludzka staje się pełnym człowiekiem. Dlatego tak ważne jest pozostawanie w relacji z rodziną, mężem, żoną, sąsiadami, wspólnotą, grupą dzielącą nasze zainteresowania itp. Czasami w pracy udaje się zbudować bliskie relacje polegające na wzajemnym, szczerym wspieraniu i otwieraniu się na potrzeby drugiego człowieka. Jednak musimy uważać na to czy rzeczywiście ta relacja, w która inwestujemy jest dobra. Tak dzisiaj łatwo w głodzie uczuć wpaść w błędne koło oszustwa tychże uczuć i tkwić w tym wiele lat, a to zniewala i zabija w nas godność i uniemożliwia dalszy rozwój.

recejoliimamy_M8

  Zapraszam Cię teraz do zrobienia herbaty lub kawy, tudzież soku i zastanowienia się czy wszystkie relacje w jakich jesteś są dobre, czy jest jakaś, która ma znamiona nieprawidłowej, takiej, która bardziej Cię więzi, zniewala, frustruje i wywołuje w Tobie inne złe emocje. A może wokół Ciebie są ludzie pozornie szczęśliwi „single” albo w małżeństwie, mający dobra pracę, albo wręcz przeciwnie ma problem z zatrudnieniem i z ułożeniem codziennych zadań. Może te osoby usiłują na Tobie wywrzeć jakąś postawę czy zachowanie, które Ci nie odpowiada i z niewiadomego powodu nie możecie dojść do porozumienia? Może to problem w Tobie i Twoim podejściu do innych, a może to w tej osobie? W tym drugim przypadku czasami warto otwarcie porozmawiać o swoich odczuciach. Bez strachu przed ośmieszeniem, ale jeśli to nie pomoże, to dla własnego spokoju dobrze by było zrezygnować z zabiegania o trwanie tej relacji. Naprawdę!

Trwanie w relacji, która zniewala i zamyka na inne, jest błędną drogą, a to od Ciebie zależy, czy będziesz wolny i szczęśliwy.
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
pl_PLPolish
pl_PLPolish

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij